Lg Yeni Televizyon Alım Yapanlar İkinciel Lg Tv Alan Satanlar

LG, LG TV BURSA, LG LED TELEVİZYON, LG PLAZMA TELEVIZYON, LG LCD TV, LG Marka ürünler yeni ve 2.el alım satım yapan bursa spot ev eşyaları firmalarındanız

Full HD yayın çözünürlüğünün 4 katı daha yüksek bir çözünürlük sunan  () televizyon yayınları konusunda ilk adımı TRT attı. TRT 4K kanalı UHD (4K) çözünürlükte test yayınlarına Türksat üzerinden geçtiğimiz Şubat ayında başladı. Şu anda dünyada aralarında Türkiye'nin de bulunduğu sadece 4 ülkede yapılıyor. Türkiye dışında Güney Kore, Japonya ve İspanya'da UHD yayınlara başlandı.

Son gelen verilere göre yeni televizyon satın alan tüketicilerin %80'i UHD 4K televizyonları tercih ediyor. Fiyatları makul seviyelere inen UHD 4K televizyon alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.
Öncelikle UHD (4K) yayınları izleyebilmek için televizyonunuzun belli standartları karşılıyor olması gerekiyor. Genel olarak UHD cihaz ve yayın standartların belirlenmesi üzerine çalışan iki öncü kuruluş bulunuyor. Bunlar, Digital Europe veDigital Video Broadcasting(DVB).
60p değilse almayın!
En üst standartları sağlayan bir UHD TV satın aldığınızda mevcut yayınları izlemekte hiç bir sorun yaşamazsınız. Satın alacağınız UHD TV paneli saniyede60p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa daha düşük olan 24p/30p ve 50pgibi tüm yayınları izleyebilirsiniz. Ancak UHD TV'nizin alıcısı 30p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa 60p/50p olan yayınları izleyemezsiniz. Şu anda  kanalı 50p değerinde yayın yapıyor ve televizyonunuz 50p resim işleyemiyorsa bu yayınları izlemeniz mümkün değil. İlerleyen dönemde UHD (4K) sinema kanallarının 60p olarak yayın yapması öngörülüyor. Siz de ileride UHD (4K) televizyon yayınlarını sorunsuz bir şekilde izlemek istiyorsanız mutlaka 60p değerinde resim işleyebilen bir UHD (4K) televizyon tercih edin.
Piyasada satılan UHD (4K) televizyonların büyük çoğunluğunun 25/30p değerinde olduğu için mevcut yayınlar izlenemiyor.
LG markalı tüm televizyonlarınız alım satım yapıyoruz. Bursa ili ve ilçelerinde nakit ödeme yapılarak LG TV'ler alım yapılır.


Sizin için Seçtiklerimiz